تخفیف ویژه 10 درصدی بازدیدکنندگان وب سایت برای تمام خدمات کلینیک کد تخفیف : drsadeghioff10 (جهت بهره مندی از تخفیف به کلینیک مراجعه و یا تماس بگیرید )

هر آنچه درباره تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده باید بدانیم

(کلینیک دکتر الهه صادقی)

در مطالب قبل راجع به کرم های مرطوب کننده و آبرسان برایتان توضیحاتی را ارائه نمودیم. احتمالا بسیاری از شما فکر میکنید این دو نوع کرم یکی هستند ولی عملکرد مرطوب کننده و آبرسان یکسان نمی باشد.

تاکنون از خودتان پرسیده‌اید که آبرسانی چیست یا دقیقا به چه معناست؟ بسیاری فکر می کنند که آبرسان فقط مناسب پوست خشک می باشد. در صورتی که این تصور کاملا غلط می باشد. آبرسانی به تمام پوستها امری لازم و ضروری می باشد. سایر اعضا بدنتان به آب برای زنده ماندن و بهترین عملکرد  نیاز دارند. پوست شما هم برای داشتن بهترین عملکرد و حفظ تناسب نیاز به آبرسانی دارد.

آیا آب به تنهایی برای تامین رطوبت مورد نیاز پوست کافیست؟

پاسخ این سوال یک جواب کاملا ساده می باشد. آب به تنهایی نمیتواند رطوبت پوست را حفظ نماید. شما هم متوجه شده‌اید زمانی‌که از حمام خارج می‌شوید، آب باقیمانده روی بدن شما بعد از مدتی تبخیر می‌شود. به همراه تبخیر آب چربی طبیعی پوست شما هم از بین می‌رود. هرچه بیشتر پوست‌تان را بدون استفاده از مرطوب کننده و یا کرم آبرسان پوست بشویید، پوست شما بیشتر به خشکی می‌گراید.

مواد مرطوب کننده

مواد مرطوب کننده موادی با پایه روغن می باشند. این مواد با تشکیل یک لایه چربی بر روی سطح پوست ممانع ز خروج و تبخیر آب از سطح پوست می گردند.  از مهمترین مواد مرطوب کننده می توان به وازلین، روغن های معدنی و روغن های گیاهی در بر میگیرند.  علاوه برایجاد لایه محافظ بر روی پوست، این مواد در کاهش خشکی پوست و افزایش لطافت آن نقش دارند.

مواد آبرسان

آبرسان ها موادی هستند که رطوبت را جذب می نمایند. این مواد با جذب رطوبت از هوا و پوست نمی گذارند که پوست  رطوبت از دست بدهد. از مهمترین مواد آبرسان می توان به هیالورونیک اسید و گلیسرین اشاره نمود. با اینکه درکل هدف نهایی آبرسانی پوست است، اما انتخاب بهترین ماده رطوبت رسان کاملا به نوع پوست شما بستگی دارد.

کدام محصول برای پوست شما مناسب است؟

بسیاری از افراد در انتخاب محصول مناسب پوست شان مشکل دارند. معمولا این افراد تفاوت کرم آبرسان و مرطوب کننده  و همچنین نوع پوستشان را نمی دانند. محصولات متفاوتی برای این منظور وجود دارد. ولی تشخیص این موضوع  که کدام مناسب پوست شماست، سخت است. برای این منظور بهترین کار این است که به یک پزشک پوست مراجعه نمایید و با مشورت او نوع پوست خود و محصول مراقبتی مناسب برای آن را پیدا نمایید.