تخفیف ویژه 10 درصدی بازدیدکنندگان وب سایت برای تمام خدمات کلینیک کد تخفیف : drsadeghioff10 (جهت بهره مندی از تخفیف به کلینیک مراجعه و یا تماس بگیرید )

بلیچینگ دندان در زعفرانیه

کلینیک دکتر الهه صادقی

بلیچینگ دندان از تازه ترین روش های دندانپزشکی در زعفرانیه برای رفع بدرنگی های دندان ها می باشد که تاثیر بسیاری بر زیبایی و شفافیت دندان ها می گذارد و می تواند لبخندی زیبا را برای شما به ارمغان بیاورد. دلایل مختلفی وجود دارد که می تواند در تغيير رنگ دندان ها تاثير داشته باشد که از جمله آن می توان به بالا رفتن سن، مصرف دخانیات، استفاده بیش از حد از غذاها و نوشيدني های رنگدار،  و… اشاره کرد برخی از متداولترين دلايل تغییر رنگ دندان ها مصرف دارو، قهوه، چای، و سيگار است.

تاثير بلیچینگ چه مدت زمان باقی می ماند؟

 سفيد کردن دندان ها هميشگی نيست، چرا که دندان هايتان دوباره به مرور زمان تغيير رنگ خواهند داد. افرادی که بيش از اندازه از موادغذايی و نوشيدنی هايی استفاده می کنند که باعث تغيير رنگ دندان ها می شود، زودتر، دندان هايشان تغيير رنگ می دهد. اما افرادی که سعی دارند  کمتر از مواد غذایی و نوشیدنی های رنگدار استفاده کنند، ممکن است بتوانند سفیدی دندان هایشان را برای مدت زمان طولانی حفظ کنند. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که پس از مصرف مواد غذایی رنگدار سريعا دندان هايتان را شستشو داده و مسواک بزنيد. حداقل روزی دو مرتبه دندان هايتان را مسواک کنيد و يک بار در روز از نخ دندان استفاده کنيد.

مقدار دوام و تاثیرگذاری درمان بلیچینگ دندان در کلینیک دکتر الهه صادقی به مواردی از جمله مراقبت های صحیح بعد ازانجام درمان، حفظ بهداشت دهان و رژیم غذایی مناسب بستگی دارد. در این زمینه دکتر الهه صادقی پیشنهاد می‌ کنند که بهتر است بعد از انجام درمان بلیچینگ دندان در زعفرانیه از مواد خوراکی و نوشیدنی های رنگدار استفاده نکنید. این کار به ماندگاری درمان کمک می کند هرچند درمان بلیچینگ دندان به صورت دوره ای باید تکرار شود تا رنگ دندان ها به صورت دائمی سفید باقی بماند.

آیا درمان بلیچینگ دندان محدودیت سنی دارد؟

سفید کردن برای همه افراد و در هر سنی می تواند استفاده شود. البته بیشتر افراد بالای هجده سال. به دلیل اینکه کمتر از هجده سال عاج دندان و مینای دندان به طور کامل بالغ نشده و با داشتن فضاهای باز، حساسیت بیشتری دارد.

 عملکرد ماده بلیچینگ دندان چگونه است ؟

ژل (Bleaching) درون یک تری نازک که روی دندان های شما منطبق می شود قرار می گیرد. با شکستن مولکول هیدروژن پراکسید که عامل شیمیایی فعال موجود در ژل می باشد اکسیژن آزاد می شود. اکسیژن به درون مینا و عاج نفوذ کرده و مواد رنگی دندان را سفید می کند. لازم به ذکر است که در این روش تنها رنگ دندان سفید تر و درخشیده تر می شود، در صورتی که ساختار نسوج دندانی بدون تغییر باقی می ماند.

اگر در دندانهای جلويی خود، پر کردگی همرنگ يا معمولی داشته باشيد، درمان بلیچینگ دندان درمان مناسبی برای شما نمی باشد. محلول بلیچینگ نمی تواند رنگ اين مواد را تغيير دهد. به اين ترتيب فقط زردی اين قسمت را نمايان تر می کند. بنابراين بهتر است قبل از استفاده از هر روش سفيد کردن دندان حتما با دندانپزشکتان مشورت کنيد.