تخفیف ویژه 10 درصدی بازدیدکنندگان وب سایت برای تمام خدمات کلینیک کد تخفیف : drsadeghioff10 (جهت بهره مندی از تخفیف به کلینیک مراجعه و یا تماس بگیرید )

آبرسانی پوست و مرطوب کردن آن با مواد طبیعی مناسب

(کلینیک دکتر الهه صادقی)

مراقبت از انواع پوست چندین متد مختلف دارد. یکی از مهمترین مسائلی که در مراقبت از همه پوستها یکسان می باشد، آبرسانی پوست می باشد. برای آبرسانی بهتر استفاده از مواد آبرسان پوست بهینه خیلی مهم می باشد. در این مطلب قصد داریم که برخی از مهمترین و موثرترین موادی که بالاترین بازدهی را در آبرسانی پوست دارند برایتان شرح دهیم.

آشنایی با مواد آبرسان پوست

آشنایی با مواد آبرسان پوست که مناسب پوست شما باشد، از اصلی ترین بخش برای آبرسانی پوست می باشد. اگر با محصولات مناسب برای مرطوب کردن و آبرسانی صورت آشنا نیستید و نمی‌دانید باید دقیقا دنبال چه بگردید، این مطلب را مطلعه نمایید.

 اسید هیالورونیک

اسید هیالورونیک یکی  از مواد مهم و موثردرپاک کننده پوست، لوسیون‌ها، کرم‌ها و غیره می باشد.شاید بپرسید یک اسید چگونه برای حفظ رطوبت پوست مناسب می باشد؟اسید هیالورونیک یک جاذب آب می باشد. این بدین معنی است که رطوبت محیط را جذب می کند. اسید هیالورونیک آب و رطوبت را از سطوح مختلف پوست جذب نموده و و وارد سطوح بیونی پوست می کند.

گلیسرین

گلیسرین جاذب رطوبت دیگری است که در بسیاری از مرطوب‌کننده ها وجود دارد.  این ماده نه تنها سطح پوست شما را نرم میکند بلکه به حفظ رطوبت و تغذیه مناطق خشک پوست‌تان نیز کمک می‌کند.

انواع روغن‌

برخی روغن‌ها همانند نرم کننده‌های پوست مشابه چربی طبیعی پوست عمل می‌کنند. این روغن ها به ‌سرعت توسط پوست جذب می‌شوند و با فراهم کردن رطوبت لازم باعث نرم شدن سطح پوست‌تان می‌شوند. یکی از بهترین روغنهایی که در مرطوب کننده ها استفاده می شود روغن جوجویا می باشد. 

مزیت روغن ها این می باشد که اکثرا با پایه گیاهی می باشند. این روغن ها حاوی آنتی اکسیدان ها، اسیدهای چرب و ویتامین ها می باشند.  برخی از مهمترین و رایج ترین روغنها  در زیر آمده است.

  • روغن نارگیل
  • روغن زیتون
  • روغن دانه آفتابگردان
  • روغن جوجویا
  • کره شی
  • روغن بادام
  • روغن هسته انگور

 سرامید‌ها

سرامید‌ها مولکول‌های چربی ای هستند که در بیرونی‌ترین لایه پوست وجود دارند. سرامید‌ها به تعادل هیدراتاسیون پوست کمک می‌کنند. بعضی درمان‌های رایج  پوست، بر پایه همین نقش سرامیدها استوار هستند. در صورتی که بخشی از سرامیدهای پوست‌تان را از دست بدهید، پوست شما به احتمال زیاد خشک می‌شود. بازگرداندن این مولکول‌ها به بیرونی‌ترین لایه پوست شما برای جلوگیری از کاهش رطوبت کمک کند.