تخفیف ویژه 10 درصدی بازدیدکنندگان وب سایت برای تمام خدمات کلینیک کد تخفیف : drsadeghioff10 (جهت بهره مندی از تخفیف به کلینیک مراجعه و یا تماس بگیرید )

پاکسازی پوست معمولی

(کلینیک دکتر الهه صادقی)

لایه برداری از پوست فرآیندی می باشد که طی آن سطحی ترین قسم پوست برداشته ی شود. همانطور که می دانید درلایه فوقانی پوست انواع سلولهای مرده و آلوده وجود دارد. بعد از انجام پاکسازی پوست، لک های قهوه ای و آلودگیهای سطحی پوست را از بین می روند. علاوه بر این پاکسازی پوست های معمولی همانند سایر پوستها موجب شادابی و جوانی آن می گردد.

یکی از راههای مراقبت از پوست معمولی لایه برداری آن می باشد.  در کل پاکسازی پوست معمولی صورت برای درمان انواع مشکلات ظاهری فرد موثر می باشد. مسائلی همچون جای جوش،کاهش کک و مک، کاهش چروک سطحی پوست و همچنین پاک کردن تتو و خالکوبی. برای اینکه پوستی زیبا داشته باشیدبهتر است بطور مرتب پوستتان را پکسازی نمایید. بعنوان مثال اگر قبل از آرایش پاکسازی پوست انجام گردد، آرایش صورت جلوه ای زیباتر را نشان می دهد.

فواید پاکسازی پوست چیست؟

امروزه یکی از معضلات جامعه بشری آلودگی بی حد شهر ها می باشد. این آلایندگیها بسیار مضر می باشند. بیشترین سطحی که با این آلودگیها در تماس می باشد پوست بدن می باشد. علاوه براین تا کنون انسانها نتوانسته اند که راهی برای جلوگیری از این آلودگیها پیدا کنند.

همه این مسائلی که بیان گردید موجب اختلالاتی در پوست انسسانها می گردد. اختلالاتی همچون کک ومک، جوش های پوستی، کدر شدن پوست، جوش های سر سیاه، لکه های پوستی. با انجام عمل پاکسازی پوست معمولی تمام این مشکلات را بر طرف نمایید.

اهمیت پاکسازی پوست صورت

پاک کردن پوست به طور منظم، تاثیرات به سزایی را در داشتن پوستی سالم ایجاد می‌کند. برای حفظ شادابی و سلامت پوست لازم است تا مراقبت‌هایی برای هر روز پیش گرفته شود.

دلایلی که سبب می‌شوند پاکسازی پوست نیازی ضروری باشد شامل موارد زیر می‌شود:

  • حذف خاک و گرد و غبار که به صورت ناخواسته بر روی پوست معمولا روی سطح پوست می‌نشیند.
  • از بین بردن چربی اضافی روی پوست و متعادل ساختن آن.
  • روزانه پوست مقابل آلاینده ها، ویروس‌ها، باکتری‌ها و خاک قرار می‌گیرد که باید پاکسازی شود.
  • رفع سلول‌های پوستی مرده از سطح پوست.
  • رطوبت رسانی پوست سبب هیدراته نگه داشتن آن می‌شود که از خشکی پوست، بروز چین و چروک جلوگیری خواهد شد.
  • تنظیم PH پوست.
  •  حفظ سلامت پوست.

پاکسازی پوست معمولی

پوست معمولی یا نرمال پوستی است که سطح چربی پوست فرد درحالت نرمال می باشد. در این افراد ناحیه T کمی چرب تر از مناطق دیگر می باشد. اما این میزان چرب بودن صورت آنقدری نیست که به آن گفت پوست چرب است. این افراد می توانند از هر نوع مواد آرایشی استفاده نمایند. البته که مواد آرایشی نامرغوب را هرگز هیچ نوع پوستی نباید استفاده نماید. اغلب افراد دارای پوست معمولی با گذر عمر، پوست هایشان به سمت خشکی می رود. به این افراد توصیه می گردد که همیشه آبرسانی پوست را انجام دهد. این افراد یک سری مواردی را برای لایه برداری پوست انجام دهند. در اینجا دو مورد ازمهمترین متد پاک سازی پوست را برایتان نام می بریم.

  • پاکسازی  پوست با بخور دادن
  • ماساژ پوست با روغنهای طبیعی
WhatsApp chat