تخفیف ویژه 10 درصدی بازدیدکنندگان وب سایت برای تمام خدمات کلینیک کد تخفیف : drsadeghioff10 (جهت بهره مندی از تخفیف به کلینیک مراجعه و یا تماس بگیرید )

روغنهای آبرسان پوست

(کلینیک دکتر الهه صادقی)

در مطالب قبلی راجع به مواد آبرسان برای انواع پوست ها برای شما توضیحاتی داده ایم. در این مقاله می‌خواهیم به برخی از انواع محبوب‌ترین روغن های طبیعی برای آبرسانی پوست را برای شما معرفی نماییم.

روغن نارگیل

روغن دارای خواص و مزایای فوق العاده بسیاری می باشد. از مزایای این روغن می توان به ویتامین e ویتامین k و ضد قارچ بودن روغن اشاره نمود. این روغن به راحتی جذب پوست می شود. روغن نارگیل همراه با کره کاکائو موجب بروز جوش می‌شود. پس بهتر است این دو ماده را با هم استفاده نمایید. به طور کلی روغن نارگیل همیشه یکی از بهترین گزینه ها برای آبرسانی پوست می باشد، مگر اینکه پوست شما چرب باشد. در این صورت بهتر است که از این روغن استفاده ننمایید. روغن نارگیل از نظر آبرسانی پوست بسیار بهتر از روغن زیتون عمل میکند. بهتر است که روغن نارگیل مورد استفاده برای پوست از نوع روغن نارگیل تصفیه نشده باشد.

روغن زیتون

از مزایای روغن زیتون می توان به عدم تحریک واکنش های آلرژیک اشاره نمود. برای بهترین نتیجه بهتر است از انواع فوق خالص آن استفاده نمایید. روغن زیتون ویتامین حاوی ویتامین های بسیاری است: از جمله ویتامین A و D و E می باشد. پژوهشها استفاده از آن را به عنوان مرطوب کننده توصیه می نماید. این نمونه روغن برای تمام قسمتهای بدن مناسب می باشد. شما حتی می توانید یک نمونه پاک کننده روغن زیتون یا صابون جامد روغن زیتون هم استفاده کنید. از این نمونه روغن پاک کننده ها و صابون ها پوست شما را خشک نمی کند.

روغن دانه آفتابگردان

سومین روغن مناسب برای پوست که در این مقاله برای شما ارائه می دهیم و به طور گسترده ای در دسترس می باشد، روغن دانه آفتابگردان می باشد. این روغن مقادیر بالایی ویتامین E دارد. این روغن به راحتی جذب پوست می شود. از ویژگی‌هایی که برای شما نام بردیم، می‌توان فهمید که این روغن یک مرطوب کننده طبیعی بینهایت عالی می باشد. روغن آفتابگردان در مقایسه با روغن زیتون خیلی بیشتر ازپوست نوزادان محافظت می کند و سبب ایجاد یا تشکیل اگزما نمی گردد.

کره شی

شی یک ماده ای چربی مانند است که از دانه های درخت شی آفریقایی به دست می آید. این گونه درخت معمولاً در مناطق حاره ای آفریقایی رشد می نماید. این کره معمولاً به شکل جامد می باشد. اما به راحتی با دمای بدن ذوب می گردد و می تواند به عنوان یک آبرسان صورت و مرطوب کننده پوست فوق العاده مورد استفاده قرار گیرد. این کره ارگانیک می‌باشد. به دو صورت تصفیه شده و تصفیه نشده آن به شما توصیه می گردد. البته نوع  تصفیه نشده آن موجب ایجاد یک بافت ملایم‌تر و درخشان می گردد.

جوجویا

یک گیاه بومی مخصوص جنوب غربی آمریکای شمالی و مکزیک می باشد. از این گیاه روغنی استخراج می گردد که به عنوان دارو توسط قبایل آمریکایی مورد استفاده قرار می گردید. این نوع روغن هیچ واکنش آلرژیکی برای بدن ایجاد نمی‌کند. این روغن علاوه بر آبرسانی فوق‌العاده برای پوست اثرات ضد التهابی و بهبود زخم نیز دارد. از این روغن به خصوص برای افرادی که پوستشان تاحدی سوخته و یا آسیب دیده است استفاده می شود.

روغن بادام

مطمئنا شما تا به حال اسم روغن بادام را بسیار شنیده‌اید. روغن بادام از بادام خام فشرده تهیه میشود. سرشار از انواع ویتامین ها به خصوصA و همچنین انواع مواد معدنی بسیار لازم برای بدن همچون روی، پروتئین و پتاسیم می باشد. همانگونه که می‌دانید روی یکی از مواردی است که بی نهایت برای رشد مو و خوش حالتی آن، همچنین زیبایی و درخشانی پوست لازم می باشد. به گونه ای که برای افرادی که موهایشان در حال ریزش می باشند. خوردن مواد غذایی و موادی که این ماده مغذی در آنها زیاد می باشد توصیه می شود. روغن با دام از روغن زیتون و کره شی سبک تر می باشد. به همین جهت جذب آن توسط صورت بسیار راحت تر می باشد. البته می‌دانید که روغن بادام دو نوع دارد: بادام تلخ و بادام شیرین. روغن بادام شیرین می‌تواند به واکنش های آلرژیک منجر گردد. بنابراین به شما توصیه می شود که در صورت حساسیت پوستی به هیچ وجه از روغن استفاده ننمایید.

روغن هسته انگور

روغن هسته انگور در مقایسه با سایر روغن ها سبکتر است. مانند آنها مملو از ویتامین e می باشد. روغن هسته انگور مملو از اسیدهای چرب مورد نیاز بدن می باشد. این روغن دارای خواص آنتی اکسیدان ضد میکروب و ضد التهاب همچنین حاوی یک سری مواد شیمیایی گیاهی است که به عنوان آنتی اکسیدان استفاده می گردد. حال شما می توانید با مشورت با یک پزشک متخصص پوست یا با توجه به توضیحاتی که راجع به انواع روغن ها و انواع پوست ها در مطالب قبلی این سایت ارائه شده است برای مرطوب کردن و آبرسانی پوست خود از کدام‌روغن استفاده نمایید خودتان تعیین نمایید.