تخفیف ویژه 10 درصدی بازدیدکنندگان وب سایت برای تمام خدمات کلینیک کد تخفیف : drsadeghioff10 (جهت بهره مندی از تخفیف به کلینیک مراجعه و یا تماس بگیرید )

چگونه بهترین ضد آفتاب را انتخاب کنیم؟

(کلینیک دکتر الهه صادقی)

چگونه بهترین ضد آفتاب را انتخاب کنیم؟

یکی از مهمترین محصولات مراقبت از پوست صورت و بدن در برابر اشعه های مضر خورشید، کرم ضد آفتاب می باشد. این ماده آنقدر ضروری است که متخصصین پوست توصیه می کنند حتی درون خانه و در فضای بسته هم از این ماده استفاده نمایید.

اثرات مخرب نور خورشید ممکن است، کار شما را به درمان های پوستی و حتی عمل های جراحی بکشاند. بهترین روش برای محافظت پوست در برابر نور خورشید استفاده از کرم های آفتاب با طیف گسترده می باشد. در این مطلب قصد داریم درباره این ماده ضروری توضیحاتی را برای شما ارائه نماییم.

الزا م استفاده افراد از کرم ضد آفتاب

اگر این سوال برای شما پیش آمده است:  آیا لازم است همه افراد از ضد آفتاب استفاده کنند؟ پاسخ این سوال خیلی واضح می باشد. بله.

کرم ضد آفتاب یک فاکتور محافظتی فوق العاده در برابر پرتوهای خورشید می باشد. این عامل حفاظتی برای تمامی سنین و برای هر جنسیتی نیاز است. برای گرفتن نتیجه بهتر از ضد آفتابهای متناسب با نوع پوستتان استفاده نمایید.

استفاده منظم از ضد آفتاب برای مردان، زنان و کودکان بالای 6 ماه یک امر بسیار مهم می باشد. این استفاده روزانه ، احتمال ابتلا به انواع بیماریهای پوستی و حتی سرطان پوست در بزرگسالی را بشدت کاهش می دهد. اهمیتی ندارد که رنگ پوست شما سفید است یا سیاه و یا هر رنگ دیگر، حتما از ضد آفتاب استفاده نمایید.

لزوم ضد آفتاب در خانه

دربالا اشاره شد که متخصصین پوست می گویند که حتی درون فضاهای بسته هم از کرم ضد آفتاب استفاده نمایید. در فضاهای بسته این امکان وجود دارد که از طریق پنجره‌ها، با اشعه ماوراء بنفش در تماس باشید. تحقیقات متعددی در این مورد انجام شده است. تحقیقات نشان می‌دهد، استفاده مرتب از ضد آفتاب می‌تواند پیری پوست و چین و چروک را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

شرایط استفاده از ضد آفتاب

تایید ایمنی ضد آفتاب

ایمنی تمام ترکیبات موثر موجود در کرم‌های ضدآفتاب، ابتدا توسط سازمان غذا و دارو مورد تایید قرار می‌گیرد.

تحریک پوست

مواد شیمیایی ممکن است باعث تحریک پوست ‌شوند. بهمین دلیل اگر به بیماری‌های پوستی مانند اگزما مبتلا هستید، یا مستعد ابتلا به واکنش‌های آلرژیک هستید، بهتر است از ضد آفتاب‌های حاوی اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم استفاده کنید.

ضد آفتاب دارای رایحه

برخی افراد، به رایحه موجود در ضدآفتاب حساسیت دارند. بنابراین توصیه می‌شود این قبیل افراد، از ضدآفتاب‌های فیزیکی فاقد رایحه و هایپوآلرژنیک استفاده کنند

آیا برای صورت و بدن باید دو ضد آفتاب جداگانه تهیه کنیم؟

سوالی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که آیا برای صورت و بدن باید دو ضد آفتاب جداگانه تهیه کنیم؟ ضد آفتاب صورت و بدن فرقی با هم ندارند. تنها تفاوتی که ضد آفتاب صورت وبدن دارند، شکل تیوپ ضد آفتاب می باشد. پوست صورت از پوست سایر قسمتهای بدن حساس تر می باشد. به همین دلیل برای افرادی که نگران این مطلب هستند توصیه هایی می شود. این افراد می توانند از ضد آفتابهای سبک و بدون چربی استفاده کنند. یک سری کرم ضد آفتاب به طور خاص  برای صورت فرموله می گردند. این کرمها مانع از بسته شدن منافذ، ایجاد چین و چروک و تحریک پوست می گردند. البته اگر از انواع دیگر ضد آفتاب استفاده بنمایید، هیچ مشکلی پیش نمی آید.

مصرف اسپری ضد آفتاب

اسپری های ضد آفتاب برای سطح پوست بدن مناسب می باشد. براحتی با استفاده از اسپری سطح بدن را ضد آفتاب بزنید. بهیچ وجه از این اسپری ها برای صورت استفاده ننمایید. استنشاق اسپری ضد آفتاب برای دستگاه تنفسی بشدت مضر می باشد.  اگر به هر دلیلی مجبور به استفاده از اسپری هستید، ابتدا آن را روی دست خود زده و سپس به صورت‌تان بمالید.