تخفیف ویژه 10 درصدی بازدیدکنندگان وب سایت برای تمام خدمات کلینیک کد تخفیف : drsadeghioff10 (جهت بهره مندی از تخفیف به کلینیک مراجعه و یا تماس بگیرید )

چگونه بهترین ضد آفتاب را انتخاب کنیم؟-بخش دوم

(کلینیک دکتر صادقی)

یکی از مهمترین محصولات مراقبت از پوست صورت و بدن در برابر اشعه های مضر خورشید، ضد آفتاب می باشد. این ماده آنقدر ضروری است که متخصصین پوست توصیه می کنند حتی درون خانه و در فضای بسته هم از این ماده استفادهنمایید.

اثرات مخرب نور خورشید ممکن است، کار شما را به درمان های پوستی و حتی عمل های جراحی بکشاند. بهترین روش برای محافظت پوست در برابر نور خورشید استفاده از کرم های آفتاب با طیف گسترده می باشد. در این مطلب قصد داریم درباره این ماده ضروری توضیحاتی را برای شما ارائه نماییم.

 میزان SPF ضد آفتاب چیست؟

استفاده از ضد آفتاب از صدمه دیدن فرد در برابر نور خورشید جلوگیری می کند.  این را بدانید که هیچ ضد آفتابی به طور کامل از پوست انسان در مقابل سوختگی توسط نور خورشید جلوگیری نمی کند. اثر کرم ضد آفتاب بستگی به دو مورد میزان SPF ضد آفتاب و میزان زمانی که در معرض نور خورشید قرار می گیرید دارد. پایین ترین میزان SPF ضد آفتاب برای یک کرم ضد آفتاب 30 می باشد.

نکته دیگری که باید مد نظر قرار دهید این است که SPF های بالاتر محافظت بیشتری از پوست در مقابل نور خورشید دارند، اما میزان دوام آن ها روی پوست بیشتر از SPF های پایین‌تر نیست. میزان نرمال برای استفاده از کرم های ضد آفتاب حداکثر تا 4 ساعت می باشد.

انتخاب بهترین ضد آفتاب برای کودکان

از نوزادان 6 ماهه به بعد باید ازکرم ضد آفتاب استفاده نمایید. برای کودکان و همچنین افرادی که دارای پوست حساس می باشند کرم های ضد آفتاب فیزیکی توصیه می شود. در کرم های ضد آفتاب فیزیکی احتمال واکنش های آلرژیک خیلی کم می باشد. برای کودکان نوپا بهتر است از اسپری های ضد آفتاب استفاده نمایید. هنگام استفاده از اسپری ضدآفتاب، سری آن را نزدیک پوست نگه داشته و اسپری کنید تا مطمئن شوید میزان کافی آن، روی پوست زده شده است.

بهترین نوع ضد آفتاب کدام است: اسپری، لوسیون، استیک یا ژل؟

یک ضد آفتاب زمانی موثر می باشد که درست از آن استفاده شود. شکل و نوع ضد آفتاب ها در عملکرد آنها نقش زیادی ندارند. انتخاب آنها بستگی به ترجیح خود شما دارد. البته هر کدام آنها دارای یک سری مزایا و معایب می باشند. بعنوان مثال مناسب ترین نوع برای کودکان اسپری ضد افتاب می باشد. از اسپری ضد آفتاب برای صورت بصورت مستقیم نباید اسیتفاده شود. باید در ابتدا آنرا روی دست خود اسپری نمایید و سپس بر روی صورت بکشید.

میزان استاندارد برای استفاده از ضد آفتاب برای بخش های در معرض آفتاب پوستتات چیزی حدود 30 گرم می باشد. برای کل صورت‌تان به مقدار یک سکه ضد آفتاب بزنید. هر دو ساعت یک بارهم و بلافاصله بعد از تعریق شدید یا شنا کردن، آن را تمدید کنید.

 کدام ضد آفتاب‌ها باعث حساسیت پوستی می‌شوند؟

واکنش‌های آلرژیک به ضد آفتاب‌ها معمولا ناشی از وجود عطرها و نگه دارنده‌ها در این محصولات است. بهمین جهت به افرادی که واکنش های آلرژیک دارند توصیه می شود از ضد آفتابهای بدون عطر و رایحه استفاده نمایند.

این افراد باید از ضد آفتاب‌های فاقد رایحه و هایپوآلرژیک استفاده کنند. برای رفع این مشکل آزمایشات و تحقیقات زیادی انجام گردیده است. بر اساس این تحقیقات ، ضد آفتاب‌هایی که ماده اصلی آن ها تیتانیوم دی اکساید می باشد، معمولا برای پوست‌های حساس مناسب‌تر است.

ضد آفتاب‌های گران محفاظت بیشتری از پوست دارند؟

بهترین ضد آفتاب لزوما گران‌ترین محصول موجود در بازار نیست. هر ضد آفتاب طیف گسترده با +SPF30 یا بالاتر، صرف نظر از قیمت، حفاظت خوبی را ارائه می‌دهد.