تخفیف ویژه 10 درصدی بازدیدکنندگان وب سایت برای تمام خدمات کلینیک کد تخفیف : drsadeghioff10 (جهت بهره مندی از تخفیف به کلینیک مراجعه و یا تماس بگیرید )

پاکسازی و فیشیال صورت برای پوست‌های چرب

(کلینیک دکتر الهه صادقی)

بهترین روش مراقبت از پوست که برای همه نوع پوستی کارایی دارد انجام پاکسازی پوست می باشد. پاکسازی و فیشیال صورت جزئی از برنامه مراقبت از پوستتان می باشد. هدف از پاکسازی و فیشیال صورت کاهش اندازه منافذپوست، جلوگیری از جوش زدن پوست و ریلکس شدن پوست می باشد. با استفاده از پاکسازی اصولی پوست چرب بعلت افزایش جریان خون در صورت، از پیر شدن سریعتر پوستتان جلوگیری می نمایید.

پاکسازی پوست چرب

اگر پوست چربی دارید، یکی از بهترین راههای مراقبت پوست برای حفظ کیفیت و جوانی آن پاکسازی پوست می باشد. پاکسازی به دو روش خانگی و طبی می باشد. روش های خانگی برای انجام فیشیال یک سری متد قابل دسترسی برای همه می باشد. پاکسازی در سالن های آرایشی تقریبا هزینه بالایی دارد . به دلیل هزینه بالای آن بسیاری از افراد فیشیال در خانه را بیشتر می پسندند.

در این مطلب قصد داریم که روش‌های خانگی و طبیعی پاکسازی و فیشیال صورت برای پوست‌های چرب را باهم بررسی کنیم.

مراحل انجام روش های خانگی فیشیال صورت برای پوست‌های چرب

پاکسازی صورت

هدف اصلی از پاکسازی صورت از بین ببردن باکتریها و زدودن چربی و سلولهای مرده پوست می باشد. این کار باعث از بین بردن مواد آرایشی وچربی اضافی بر روی پوست می باشد. سعی نمایید که از پاک کننده های مخصوص پوست چرب بای این کار استفاده کنید. البته سعی کنید تمام چربی پوست را از بین نبرید . اگر تمام چربی پوست از بین برود، پوست خود شروع به تولید چربی بیشتر می نماید. 

سعی کنید مناسب ترین نوع پاک کننده ها را برای پوست خود انتخاب نمایید. میتوانید از یک متخصص پوست پاک کننده مناسب پوستتان را بخواهید.

بخور صورت

یکی از روشهای موثر در مراقبت از انواع پوستها بخور صورت می باشد. با این روش منافذ بسته پوستتان را باز میکنید و آلودگیها را از پوست خود جدا می نمایید. توصیه می شود که بعد از بخور پوست، ماسک صورت مخصوص پوست چرب استفاده نمایید. با این کار پوستتان علاوه بر پاک شدن، تقویت هم می شود. برای بخور بهتر است کمی گیاهان خشک شده، مانند آویشن، رزماری، اسطوخدوس و یا اکالیپتوس به آب اضافه نمایید. مناسب ترین زمان برای بخور صورت بین 5تا 10 دقیقه می باشد.

 ماسک صورت پاک‌کننده و روشن کننده

مناسب ترین ماسک صورت برای پوست های چرب، ماسک های صورت بر پایه خاک رس می باشد. این ماسکها چربی و آلودگیهای اضافی پوست را از بین می برند.

تونر صورت

از تونر صورت برای پاک کردن آلودگی هوا و مواد آرایشی روی پوست اضافه می شود. توصیه می شود که قبل از استفاده از کرم مرطوب کننده پوست با استفاده از تونر صورت پوست خود را یکنواخت نمایید. تونر با سفت کردن پوست و بستن منافذ ظاهری زیباتر به شما می دهد.

در پایان

با استفاده از روش های پاکسازی و فیشیال پوست در خانه پوست خود را شادابتر نمایید. آلودگیها را از پوستتان بزدایید. پوستتان را جذاب تر ننمایید.

WhatsApp chat