تخفیف ویژه 10 درصدی بازدیدکنندگان وب سایت برای تمام خدمات کلینیک کد تخفیف : drsadeghioff10 (جهت بهره مندی از تخفیف به کلینیک مراجعه و یا تماس بگیرید )

نکات تکمیلی درباره سینوس لیفت

(کلینیک دکتر الهه صادقی)

سینوس لیفت درمانی است جهت افزدن استخوان به فک بالایی برای کاشت ایمپلنت. جراحی سینوس لیفت را در برخی منابع پیوند سینوس می گویند. این جراحی زمانی انجام می گیرد که ارتفاع استخوان در فک بالا به اندازه کافی نباشد. اگر سینوس ها به فک بالا نزدیک گردند این عمل انجام می پذیرد. یک سری نکات ضروری و مهم درباره این عمل وجود دارد. اگر نیاز به این درمان دارید ، شما این نکات را باید بدانید.  این مطلب را بخوانید، شاید این سوالات، برای شما هم پیش آید.

آیا سرگیجه بعد از عمل طبیعی است؟

ممکن است بعد از عمل وقتی دراز کشیده اید، به یک مرتبه بلند شوید و احساس سرگیجه داشته باشید. این مشکل طبیعی است. در این مواقع بهتر است در ابتدا یک دقیقه بنشینید. وقتی بدن شما ثابت شد آن موقع بلند شوید. البته از طرف دیگر، اگر درهنگامی که ایستاده اید، سرگیجه داشتید. در این حالت سریعا دراز بکشید و پاهای خود را بالاتر از سر خود قرار دهید. این حالت خطر غش کردن برای شما زیاد میگردد.

چقدر خونریزی بعد از جراحی سینوس لیفت طبیعی است؟

در مورد خونریزی بعد از جراحی سینوس لیفت چندین احتمال ممکن است رخ دهد. در این بخش به این احتمالات می پردازیم.

احتمال اول

بعد از عمل بالابردن سینوس به طور نرمال مقداری خونریزی باید داشته باشید. در صورتی که تا 72 ساعت پس از جراحی، خونریزی کم و قرمز شدن بزاق دارید. نگران نباشید. این امر طبیعی است.

حالت دوم

اگر مدتی بعد از عمل خونریزی همچنان شدید است، در ابتدا محل زخم را تمیز نمایید.دوباره یک گاز استریل جدیدی بر روی زخم قرار دهید. در این حالت دوباره گاز را بمدت نیم ساعت گاز بگیرید. خونریزی کاهش می یابد.

حالت سوم

در حالت بالا اگر نیاز داشتید که گاز را عوض نمایید. گاز جدید را حتما با آب سرد مرطوب نمایید. گاز باید کمی رطوبت داشته باشد. سپس آنرا درون دهانتان قرار دهید. شاید بپرسید این کار برای چیست؟ پاسخ این سوال خیلی راحت می باشد. گاز خشک لخته تشکیل شده در محل زخم را جذب می کند و خونریزی در محل جراحی ادامه می یابد.

حالت چهارم

خونریزی که کم شد، هر گازی را که تعویض میکنید، احتمالا ببینید که به خون کمی آغشته است. در صورتی که این صحنه را ندیدید، به مدت نیم ساعت چای کیسه ای مرطوب بر روی محل زخم قرار دهید. درون چای یک ماده به نام اسید تانیک وجود دارد. اسید تانیک موجب منقبض شدن رگها در آن منطقه می گردند.

حالت پنجم

ممکن است از بینی خونریزی داشته باشید. این وضعیت معمولا سه تا چهار روز طول می کشد. در صورت ادامه یافتن آن تحرک خود را کم کنید. یک جا بنشینید و سر خود را به عقب نگهدارید. مثلا سر خود را به صندلی تکیه دهید. سپس در همان حالت یک کیسه یخ در آن منطقه قرار دهید.

به طور کلی اگر با این کارها خونریزی شما قطع نشد به پزشک خود مراجعه نمایید.

نکات اضافی بعد از عمل سینوس لیفت

تا چند روز بعد از عمل یک سری کارهابرای کاهش خونریزی باید انجام دهید.

  • صاف بنشینید.
  • از فعالیت بدنی خودداری کنید.
  • از خم شدن خودداری کنید.
  • از برداشتن چیزی با بیشتر از یک و نیم کیلوگرم خودداری کنید.
  • سیگار نکشید.
  • آب دهانتان را با فشار به بیرون تف نکنید.
  • از نی استفاده نکنید.

آیا بعد از عمل صورتم ورم می کند؟

به طور کلی تورم بعد از هر عملی در آن منطقه امری طبیعی است.بعد از عمل لیفت سینوس انتظار تورم اطراف دهان، گونه، چشمها وصورت داشته باشید. ورم کردن واکنش طبیعی بدن به جراحی و فرایند ترمیم زخم ها می باشد. این تورم معمولا بلافاصله بعد از عمل مشاهده می شود. بعد دوتا سه روز این تورم به بالاترین حد خود می رسد.

برای کمتر شدن میزان تورم راهکاری که توصیه می شود استفاده از کمپرس یخ می باشد. قطعات یخ را داخل حوله یا دستمالی بپیچید. بر روی صورت تا حدود بیست دقیقه قرار دهید. و بعد از آن هم تا بیست دقیقه استراحت نمایید و تحرکی نداشته باشید. این کار را در48 ساعت اول چند بارانجام دهید. بعد از آن می توانید از کمپرس گرم استفاده نمایید.

WhatsApp chat