تخفیف ویژه 10 درصدی بازدیدکنندگان وب سایت برای تمام خدمات کلینیک کد تخفیف : drsadeghioff10 (جهت بهره مندی از تخفیف به کلینیک مراجعه و یا تماس بگیرید )

راهکار های خلاص شدن از چربی بینی

(کلینیک دکتر الهه صادقی)

افرادی که دارای پوست چرب و مختلط می‌باشند در ناحیه تی صورت براقیت و چربی زیادی وجود دارند. پوست بینی زمانی چرب می‌شود که غدد چربی روی پوست بیش از حد سبوم تولید کنند. در این مطلب قصد داریم راههای کنترل چربی بینی را برایتان شرح دهیم.

در مقالات گذشته توضیحات کافی درباره سبوم برایتان ارائه نمودیم. سبوم نوعی چربی طبیعی است. سبوم توسط پوست برای محافظت و همچنین نرم کردن آن استفاده می گردد. همانطور که درمطالب قبل گفته شد یکی از عوامل تعیین کننده اندازه منافذ در پوست ژنتیک فرد می باشد. این بدین معناست که بافت پوست نمی‌تواند ساختنار منافذ پوست را تغییر دهد. ولی فرد می تواند کارهایی را انجام دهد که این میزان چربی تولیدی پوست بدون آنکه به پوست آسیبی وارد شود، کاهش یابد. در این مطلب قصد داریم برخی از بهترین راهکار های خلاص شدن از چربی بینی را برایتان توضیح دهیم.

از لوازم آرایشی متناسب با نوع پوستتان استفاده نمایید

مهمترین موضوع برای مراقبت از پوست این مسئله می باشد، که نوع پوست خود را به درستی تعیین نمایید. هنگام خرید لوازم آرایشی محصولاتی را انتخاب نمایید که مخصوص نوع پوست شما باشد. اگر به عنوان مثال پوست شما خشک باشد و برای پاکسازی پوست خشکتان محصولات مربوط به پوست چرب را استفاده نمایید. مشکلاتی برای شما ایجاد می‌گردد و پوست شما را خشک تر می کند و همچنین عکس این موضوع هم صادق است.

شستشوی صورت حداقل دو بار در روز

اگر پوست شما چرب و مختلط می باشد یک بارصبح و یک بار قبل از خواب مواد آرایشی،آلودگی ها و همچنین چربی های اضافه را از روی صورت و بینی تان پاک نمایید. برای این کار می‌توانید از یک شوینده مناسب مربوط به پوستتان و همچنین آب ولرم استفاده نمایید.

از مرطوب کننده و لایه بردار صورت استفاده نمایید

بعد از شستشوی صورت حتماً از مرطوب کننده های مخصوص پوست تان استفاده نمایید. این کار باعث هیدراته شدن پوست و همچنین حفظ تعادل چربی صورت و بینی می گردد. همچنین لایه برداری باعث حذف و برداشته شدن سلولهای پوستی مرده می شود. همچنین با این کاراجازه داده می شود که محصولات مراقبت از پوست بهتر به پوستتان نفوذ نماید.

کرم های کنترل کننده چربی و همچنین پرایمرهای فاقد چربی استفاده نمایید

این شیوه یکی از بهترین متد برای کنترل چربی بینی می باشد. کرم کنترل کننده چربی می‌تواند پوست چرب و براق را مات کند. همچنین پرایمر فاقد چربی باعث میشود تا چربی بیشتری به صورت اضافه نگردد.

محصولات پاک کننده بینی استفاده نمایید

یکی از به سوالاتی که به عنوان پاک کننده منافذ بینی استفاده میشود، چسب های پاک کننده بینی است. این چسب ها لایه سطحی سلولهای پوستی مو را از روی بینی برداشته و چربی اضافی و آلودگی روی بینی را برطرف می نمایند.

شستشوی صورت با صابون ملایم

برای تمیز کردن صورت از صابون های ملایم استفاده نمایید. صابون هایی که حاوی مواد خشن ناملایم و معطر نباشد. این صابون ها پوست را خشک می نمایند. خشک شدن پوست بیش از حد منجر به تولید بیش از حد چربی می‌گردند

صورت خود را بخور دهید

بخور دادن صورت از مسدود شدن منافذ جلوگیری نمایید در نتیجه چربی بینی خود را کاهش می دهید. برای اینکه بهترین نتیجه از بخور دادن صورت به دست بیاورید. ابتدا صورت خود را بشویید. سپس ظرف آب، کتری آب را بر روی حرارت ملایم قرار دهید. زمانی که بخارآب شروع شد، البته می توانید از دستگاههای بخور استفاده نمایید. یک حوله روی سر خود قرار دهید. صورتتان را به ظرف آب نزدیک کنید. تقریباً اجازه دهید که ده دقیقه پوست بخور ببیند. می توانید از موادی نظیر چای بابونه ویا عصاره اکالیپتوس به بخور خود اضافه کنید.  یکی از بهترین شیوه های پاکسازی پوست همین بخور دادن آن می باشد.

استفاده از آب لیمو ترش و سرکه

برای استفاده از آب لیمو ترش برای زدودن آلودگی ها از روی سطح بینی خمیری از ترکیب 3 قاشق آبلیمو و شکر تولید نمایید. با استفاده از پنبه آن را روی بینی تان بمالید. می توانید خیلی سریع نتیجه مطلوب برسید. برای استفاده از سرکه هم می‌توانید مقداری برابراز آب و سرکه مخلوط نمایید. با استفاده از پنبه این مخلوط را بر روی بینی تان قرار دهید. اجازه دهید محلول به مدت ۱۵ دقیقه بماند. سپس آن را بشویید. خواهید دید که این دو عمل معجزه انجام می دهند.

مراقب رژیم غذایی تان باشید

آنچه را که فکر می کنید رژیم غذایی بر روی پوستتان موثر است. اگر غذاهای تند میل می نمایید بدانید که این غذاها باعث گشاد شدن رگهای خونی و افزایش تعریق می شوند. به همین جهت باعث افزایش براقیت بینی می‌شوند.  حداکثر فقط یکبار در هفته غذای تند را مصرف نمایید.

روشهای درمانی تخصصی برای برطرف کردن چربی بینی

برای این کار حتماً باید به یک متخصص پوست مراجعه نمایید. با استفاده از لایه برداری شیمیایی، میکرودرم ابریژن، تجویز کرم های درمانی بخصوص که توسط نسخه پزشک می توانید آنها را دریافت نمایید، مشکلات چربی پوست بینی شما کاهش می یابد.