تخفیف ویژه 10 درصدی بازدیدکنندگان وب سایت برای تمام خدمات کلینیک کد تخفیف : drsadeghioff10 (جهت بهره مندی از تخفیف به کلینیک مراجعه و یا تماس بگیرید )

انتخاب بهترین آبرسان های پوست باتوجه به نوع پوست

(کلینیک دکتر الهه صادقی)

آبرسانی پوست چیزی نیست که فقط مختص افراد با پوست خشک و یا کم آب باشد. تمامی افراد نیازمند ابرسانی به پوستشان می باشند. آبرسانی پوست یکی از لازم ترین بخش های مراقبت از پوست می باشد. برای داشتن پوستی شاداب و سالم بدون هیچ گونه بیماری ای نیازمند آبرسانی پوست می باشد. برای گرفتن بهترین نتیجه باید حتما از مواد آبرسان مناسب با پوستتان استفاده نمایید. دراین مطلب درباره بهترین آبرسان های پوست باتوجه به نوع آن برایتان توضیح می دهیم.

انتخاب بهترین آبرسان های پوست باتوجه به نوع پوست

انواع و اقسام محصولات بهداشتی در بازار هستند، بالم‌ها، روغن‌ها، کرم‌ها، ژل‌ها،اسانس‌ها و آبرسان‌های مختلف. اما واقعیت این است که بیشترشان کاری یکسان انجام می‌دهند.

بیشتر محصولات آبرسانی که در بازار موجود هستند هم مواد مسدودکننده دارند و هم مواد آبرسان (نگهدارنده رطوبت). این که محصول دقیقا به شکل ژل، بالم، روغن، کرم یا حالت‌های دیگر است نشان‌دهنده‌ی کاری که می‌کند و تاثیر گذاریش نیست. به طور کلی  مواد موجود در محصول اهمیت دارند. این که محصول به چه شکلی است فقط در حس و حال استفاده از آن تفاوت ایجاد می‌کند.

یک نکته: پوست خشک و پوست کم آب با هم فرق دارند

بسیاری از افراد پوست کم آب و پوست خشک را یکسان می‌پندارند. در صورتی که این دو پوست کاملاً باهم متفاوت‌اند. کم‌آبی پوست ناشی از کمبود آب در لایه های پوست است و یک مشکل پوستی حساب می گردد.  خشکی پوست ناشی ازکمبود چربی طبیعی در لایه های سطح پوست می باشد و یک نوع پوست می باشد.

به طور کلی تفاوتهای پوست خشک و کم آب را بصورت زیر می توان نوشت.

پوست کم آب        

  • یک مشکل موقتی و قابل درمان
  • ناشی از علل خارجی
  • ناشی از ناتوانی در حفظ رطوبت

پوست خشک

  • یک نوع پوست که دائمی است
  • ژنتیکی و ارثی
  • ناشی از تولید کم چربی طبیعی

بهترین مواد آبرسان پوست برای پوست خشک

اگر نوع پوست‌تان در تمام طول سال خشک است و پوسته پوسته می‌شود، احتمال دارد که کم آبی مربوط به کاهش رطوبت مشکل‌تان نباشد. احتمالاً پوست شما در حفظ رطوبت دچار مشکل شده است. بهترین انتخاب برای شما استفاده از یک مرطوب کننده قوی و غلیظ است.

مرطوب کننده های غلیظ با ایجاد یک لایه محافظتی ضخیم روی پوست‌، از تبخیر شدن آب پوست جلوگیری می نماید. اگر محصول فرمول خوبی داشته باشد، مواد مغذی و مفید دیگری هم به پوست‌تان می‌رساند.

بهترین آبرسان های پوست برای پوست خشک موادی مثل وازلین و انواع روغن ها می باشد. برای پوستهای واقعا خشک بیشتر از آبرسانی باید فکر حفظ رطوبت بود. بهمین جهت قویترین مسدود کننده برای رطوبت پوست وازلین می باشد. موارد دیگر برای افراد دارای پوست خشک میتوان از روغن شی باتر، روغن کانولا، روغن سویا، جوجویا و روغن مغزها استفاده نمود.

بهترین آبرسان های پوست برای پوست‌های کم آب

اگر پوست‌تان دچار کم آبی شده، باید آب از دست رفته آن را جبران کنید. راههای مختلفی برای جبران این کم آبی وجود دارد.

اول از همه باید آب بیشتری بنوشید. نوشیدن آب از کم آب شدن بدن و پوست جلوگیری می‌کند. نوشیدن آب ولی نمی‌تواند کم آبی کنونی و آسیب‌هایی که به پوست‌تان خورده را جبران کند.

بهترین آبرسان های پوست محصولاتی‌اند که حاوی هیالورونیک اسید (Hyaluronic Acid) هستند. این پروتئین به شکل طبیعی در لایه‌های مختلف پوست وجود دارد و یکی از وظایفش حفظ آب پوست است. هیالورونیک اسید می‌توند ۱۰۰۰ برابر وزنش آب جذب کند و هربار که پوست‌تان کم آب شود، دوز مناسبی از رطوبت را به پوست بازگرداند.

موادی که برای افراد با پوست کم آب بهترین‌اند: هیالورونیک اسید، آلوئه‌ورا و عسل

بهترین آبرسان های پوست برای پوست‌های چرب

اگر پوست‌تان چرب است، دلیل نمی‌شود که کم آب نشود. افراد با پوست چرب باید از آبرسان‌های برپایه‌ی آب استفاده کنند. آبرسان های ضد آکنه (noncomedogenic) بهترین انتخاب برای پوست کسانی است که مستعد جوش و آکنه است.