تخفیف ویژه 10 درصدی بازدیدکنندگان وب سایت برای تمام خدمات کلینیک کد تخفیف : drsadeghioff10 (جهت بهره مندی از تخفیف به کلینیک مراجعه و یا تماس بگیرید )

چه عواملی در درمان پوست چرب صورت مهمند؟

(کلینیک دکتر الهه صادقی)

پوست چرب نوعی پوست می باشد که بخاطر ترشح بیش از حد غدد چربی درون پوست، سطح آن همیشه براق می باشد. این نوع پوست نیاز به یک سری مراقبتهایی دارد تا بتوان فعالیت غدد چربی را کاهش داد. اگر این نوع پوست درمان نگردد، بخاطر باز بودن روزنه های پوست وترشح غدد چربی، پوست دچار جوش و آکنه می گردد.

 عوامل اساسی ایجاد پوست چرب

بنا به دلایلی پوست چرب می گردد و هر چه بیشتر به آن می پردازیم بدتر می گردد. مشکل از کجاست؟ راحتترین پاسخی که به این مشکل می توان داد دونکته است. پوستتان را درست نمی شناسید و به درستی از آن مراقبت نمیکنید. چند مورد از کارهایی که برای اصلاح و مراقبت پوست چرب باید انجام دهید، را در زیر ارائه نمودیم.

 صورتتان را بیش از اندازه می‌شویید

معمولا توصیه می شود که دو بار در روز پوستتان رابشویید. برخی افراد برای درمان پوست چربشان، آنرا بیش از حد می شویند. این کار کاملا اشتباه است. اگر پوستتان را بیش از حد بشویید، پوست شما برای جبران چربی از دست رفته دوباره شروع به تولید و ترشح چربی می کند. بدین طریق پوستتان بیشتر چرب می گردد. این را بدانید که به طورنرمال نیاز به میزان معینی چربی بر روی پوست می باشد. اگر از این میزان معین کمتر باشد، پوست دچار مشکلات دیگر می گردد.

انتخاب  صحیح شوینده صورت 

پاک کننده صورتتان را بر اساس پوستتان تعیین نمایید. این پا ک کننده باید مواد آبرسان به پپوست را داشته باشد. همیشه بعد از ورزش و تعرق زیاد حتما صورتتان را بشویید. بهترین راه برای پاکسازی صورت استفاده از یک پنبه آغشته به پاک کننده مخصوص برای صورت می باشد. این کار برای پاک کردن کامل صورت از آرایش، آلودگی ها و عرق بر روی پوست می باشد.

 از محصولات مراقبت پوست نامناسبی استفاده می‌کنید

برای مراقبت از پوست چرب باید محصولات مراقبتی و پاک کننده های بدون چربی را انتخاب نمایید. یکی از مشکلات پوست چرب آکنه و جوش می باشد. برای رفع این مشکل هم از محصولاتی که روی آن نوشته غیرکومدون زا استفاده نمایید. هرچه پوستتان چرب‌تر باشد، باید از محصولات سبک‌تری استفاده نمایید. در عوض، هرچه پوستتان خشک‌تر باشد، از محصولات سنگین‌تر (با پایه چرب‌تر) استفاده کنید.

  به اندازه‌ی کافی آب نمی‌نوشید

بدن در طول روز به میزان معینی آب نیاز دارد. اگر این میزان کافی آب به بدن نرسد، بدن از طرق مختلف کمبود آب را جبران می کند. در مورد پوست هم همین مسئله وجود دارد. وقتی به پوست به اندازه کافی آب نرسد یا اصلاحا درست آبرسانی نشود، پوست برای جبران این کسری آب، چربی ترشح می کند. بنابراین همیشه به میزان کافی آب بنوشید و از مرطوب کننده استفاده نمایید. همچنین از سری ماسکهای مخصوص پوست چرب استفاده نمایید.

 از مرطوب کننده‌ی مناسبی استفاده نمی‌کنید

بهترین نوع مرطوب کننده برای پوست های چرب، مرطوب کننده های سبک و غیر کومدون زا می باشد. با این نوع مرطوب کننده ها، بدون براق کردن پوست، آن را مرطوب می نمایید.

 استرس

وقتی که استرس دارید، در بدن شما کورتیزول ترشح بیشتری می شد . کورتیزول خود ترشح چربی توسط پوست را تحریک می نماید. برای رفع این مشکل باید کارهایی را انجامدهید که استرس شما کمتر گردد. تغییر شغل استرس زا، کلاس های یوگا، انجام ورزشهای خاص از جمله این کارها می باشد.

WhatsApp chat