تخفیف ویژه 10 درصدی بازدیدکنندگان وب سایت برای تمام خدمات کلینیک کد تخفیف : drsadeghioff10 (جهت بهره مندی از تخفیف به کلینیک مراجعه و یا تماس بگیرید )

علت خشکی پوست چیست؟

(کلینیک دکتر الهه صادقی)

برخی افراد دارای پوست خشک می باشند. این افراد از انواع مرطوب کننده ها و لوسیون های مختلف نیز استفاده می کنند. با وجود تمام این حرفها، باز هم آنها ازخشک بودن پوست خود شاکی می باشند. این نشان ازمراقبت ناصحیح از پوست توسط افراد می باشد. برخی اشتباهات در مراقبت از پوست ممکن است هیچ مشکلی از آن را حل نکند. به طور خلاصه مهمترین این مشکلات و راههای رفع آنها را برایتان شرح می دهیم.

بعد از شست و شوی پوست، پوست را مرطوب کنید

در ابتدا باید بدانید که اگر پوست خشک دارید، هیچ وقت با آب گرم آنرا شست و شو ندهید. بجای استفاده از آب گرم، آب ولرم را استفاده کنید. آب گرم، چربیهای طبیعی پوست را از بین می برد.

نکته بعدی این است که بعد از شست و شو پوست را بصورت ملایم خشک نمایید. سریعا بعد از خشک کردن پوست اقدام به استفاده از کرم ها و لوسیونهای مخصوص پوست نمایید. زمانی که پوستتان آبرسانی شده است، استفاده از مرطوب کننده ها بالاترین نتیجه و بهترین کارایی را ندارد.

 لایه برداری پوست انجام دهید

لایه برداری نکردن از پوست باعث تجمع سلولهای مرده پوست بر روی آن می گردد. با افزایش این لایه های مرده، لوسیون ها و مرطوب کننده ها نمی توانند بر روی پوست تاثیر بگذارند. با لایه برداری پوست هم لایه های مرده پوست برداشته می شود، هم مرطوب سازی پوست بهترانجام می گردد.

 از پاک کننده های نامناسب استفاده نکنید

اگر پس ازمصرف پاک کننده، پوستتان احساس خشکی می کند از پاک کننده پوست نامناسبی استفاده می کنید. اگر پس از تمیز شدن پوستتان، احساس کشیدگی نمایید، هنگام شست و شو تمام رطوبت های مفید را از روی پوستتان پاک نموده اید. برای جلوگیری از این مشکل باید حتما پاک کننده مناسب برای پوست خود را پیدا کنید.

  از مرطوب کننده مناسب نوع پوست تان استفاده ‌کنید

اگر پوست شما خشک باشد و مرطوب کننده پوست چرب را استفاده نمایید، نه تنها مشکل خشکی پوست شما حل نمی گردد بلکه دچار مشکلات دیگری هم می گردید.هر نوع پوستی محصولاتی متفاوت از انواع پوست دیگر نیاز دارد.

 پوست شما دهیدراته شود

اگر پوست شما دهیدراته گردد، آب از دست می دهد و دچار خشکی پوست می گردد. در موقع دهیدراته شدن پوست حتی با استفاده از مرطوب کننده هم پوست خشک می ماند. پوست خشک و دهیدراته دو نوع پوست متفاوت می باشند. پوست خشک فاقد چربی و پوست دِهیدراته فاقد آب است.

 مرطوب کننده را اشتباه به کار می برید

اگر تمام کارهای مربوط به نگهداری پوست تان را انجام می دهید و باز هم خشک می ماند، احتمالا بصورت اشتباهی پوستتان را مرطوب می نمایید. پوست را با ماساژ ملایم به سمت بالا مرطوب نمایید.

WhatsApp chat