تخفیف ویژه 10 درصدی بازدیدکنندگان وب سایت برای تمام خدمات کلینیک کد تخفیف : drsadeghioff10 (جهت بهره مندی از تخفیف به کلینیک مراجعه و یا تماس بگیرید )

کاشت ایمپلنت از طریق All on 4

(کلینیک دکتر الهه صادقی)

افراد زیادی بنا به دلایل متعدد دندانهایشان را از دست می دهند. از جمله این موارد می توان به عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، ضربه دیدن، کیفیت بد دندانها و سایر این قبیل موارد اشاره نمود. برای رفع مشکل از دست دادن دندانها راه حل های مختلفی وجود دارد. یکی از این روشها کاشت ایمپلنت از طریق All on 4 می باشد. در ادامه به بررسی آن از دیدگاه دکتر الهه صادقی ایمپلنتولوژیست در زعفرانیه تهران می پردازیم. .

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان یکی از انقلابی ترین متد دندانپزشکی در زمینه جایگزینی دندانهای از دست رفته می باشد. در این متد درمانی یک پایه پیچ مانند از جنس تیتانیوم درون استخوان فک قرار می گیرد. با تمام ویژگیهاو خصوصیات فوق العاده این درمان متاسفانه بخاطر هزینه بالای آن افراد زیادی نمیتوانند درمان کاشت ایمپلنت دندان انجام دهند. بخصوص اگر در تعداد زیادی نیاز به کاشت ایمپلنت باشد.بهمین دلیل یک متد نوین برای حل این مشکل در دندانپزشکی ابداع گردیده است به نام کاشت ایمپلنت از طریق All on 4.

زمان طول دوره درمان

به طور کلی ایمپلنت دندان یک روش درمانی طولانی می باشد. به گونه ای که حداقل 4 ماه طول می کشد. کاشت ایمپلنت از طریق All on 4 بر عکس درمان ایمپلنت سنتی دارای طول درمان خیلی کوتاهی می باشد. به گونه ای که به آن ایمپلنت یک روزه هم گفته می شود. این متد درمانی در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می پذیرد. با استفاده از آن دندانهای از دست رفته با پروتزهای جدید جایگزین می گردند.

تکنیک All on 4 چیست؟

به طور کلی میتوان از اسم این درمان هم فهمید که از 4 عدد فیکسچر یا پایه ایمپلنت استفاده می شود. در این متد 4 عدد فیکسچر درون لثه و استخوان فک قرار داده می شود. سپس بر روی همه آنها یک روکش پروتز به صورت یکدست و یک پارچه قرار داده می شود. معمولا چیزی حدود 10 عدد دندان بر روی این 4 فیکسچر قرار داده می شود. این روش درمانی مناسب افرادی است که به یکباره تعدا زیادی از دندانهایشان را از دست داده اند. عواملی همچون بیماریهای لثه، عوارض درمانهای سرطان و پرتو درمانی و ضربه دیدن مهمترین عوامل از دست دادن دندانها به یکباره می باشند.

عملکرد تکنیک All on 4

پروسه کاشت ایمپلنت از طریق All on 4 خیلی راحت و ساده می باشد. به گونه ای که در ابتدا 4 عدد ایمپلنت درون لثه ها بصورت اوریب و مایل قرار داده می شود. سپس در همان جلسه یک سری دندان موقت بر روی فیکسچرها قرار داده می شود.  سپس با بهبود ایمپلنتها درون دهان، قالب گیری لازم انجام می گیردو پروتزها ساخته شده و بر روی آنها قرار داده می شود.

تفاوت متدکاشت All on 4 با سایر متد ایمپلنت

مهمترین تفاوت های کاشت ایمپلنت از طریق All on 4 با سایر متد کاشت آن عبارتند از:

تعداد ایمپلنت

در ایمپلنتهای معمولی به ازا هر فیکسچر یک پروتز نیاز می باشد. در این روش فقط با استفاده از 4 عدد فیکسچر ده عدد پروتز دندان را می توان درون دهان قرار داد.

زمان دوره درمان

در ایمپلنت معمولی در صورتی که تمامی شرایط نرمال باشد حداقل چیزی حدود 3 تا5 ماه زمان نیاز دارد. این مدت زمان برای این مسئله می باشد که فیکسچر ها نیاز به جوش خوردن با استخوان فک دارند. تا زمانی که این اتصال و جوش خوردن تکمیل نگردد، قالبگیری انجام نمی گردد.  در متد کاشت ایمپلنت از طریق All on 4 در همان روز کاشت ایمپلنت، فرآیند قالب گیری برای ساخت پروتز های دندانی انجام می پذیرد. بعد از یکی دو روز هم روکش های جدید نصب می گردد.

روکش های موقت و دائمی

در متد کاشت ایمپلنت از طریق All on 4 ممکن است فرد تقاضای روکش های موقت نماید. در این حالت بر روی ایمپلنتهای کاشته شده بعد از کاشت، روکش های موقت قرارداده می شود. سپس بعد از التیام محل کاشت ایمپلنت ، روکش های دائمی قرار داده می شود.

هزینه درمان

گفته شد که در متد All on 4 با 4 عدد فیکسچر می توان ده عدد دندان را جایگزین نمود. این مسئله تاثیر زیادی در هزینه کلی درمان نسبت به متد درمان معمولی دارد.