تخفیف ویژه 10 درصدی بازدیدکنندگان وب سایت برای تمام خدمات کلینیک کد تخفیف : drsadeghioff10 (جهت بهره مندی از تخفیف به کلینیک مراجعه و یا تماس بگیرید )

امروزه راههای زیادی برای زیبایی چهره وجود دارد. یکی از این راهها میتوان به طراحی زیبایی لبخند اشاره نمود. راههایی همچون لمینت دندان در زعفرانیه و کامپوزیت دندان در زعفرانیه و بلیچینگ دندان از جمله راههایی هستند که برای داشتن لبخند زیبا استفاده می گردند. درمان بلیچینگ در شمال تهران در کلینیک دندانپزشکی دکتر الهه صادقی درمانی می باشد که برای برطرف کردن تیرگی ها و  رنگدانه هایی که به مرور زمان و براثر استفاده از مواد رنگ دار مثل چای، قهوه، و میوه جاتی مانند توت فرنگی و حتی گوجه فرنگی ایجاد می شوند را از بین می برد. در ادامه به بررسی نکاتی درباره این درمان در خانه صحبت می نماییم.

سفید کردن دندان و پرکردگی

 آن هایی که پرکردگی دارند وقتی که دندانشان را سفید می کنند دندانشان خیلی سفید می شود و مواد پرکردگی به همان رنگ قبلی باقی می ماند و این باعث تغییر رنگ شده و مواد پرکردگی خودشان را نشان می دهند و حالا تمام پرگردکی ها باید با مواد روشن تر تعویض شود.

سفید کردن دندان و دندانهای حساس

از نظر سنی در مورد کسانی هم که دندان های حساس دارند، باید قبل از سفید کردن از ژل های ضد حساسیت قبل و بعد از سفید کردن دندان از آن استفاده شود. با وجود این باز هم ممکن است یک هفته تا ده روز دندان هایشان تیر بکشد و اذیت شوند. ولی برای دیگر افراد، راحت است.

انواع بلیچینگ

این متد زیبایی دندانپزشکی به دو صورت انجام می پذیرد.

  • آفیس بلیچینگ یا سفید کردن دندان در مطب یا کلینیک
  • هوم بلیچینگ یا سفید کردن دندان در خانه

آفیس بلیچینگ در یک جلسه تقریبا یک ساعته انجام میگیرد. ولی هوم بلیچینگ تقریبا باید دو هفته در خانه و در شبها انجام گیرد.  البته که اگر هوم بلیچینگ بعد از یک جلسه آفیس بلیچینگ انجام گردد، بهترین نتیجه را می گیرید. البته تشخیص انتخاب درمان برای بیمار بر عهده دندانپزشک می باشد. بهتر است در این زمینه به توصیه دندانپزشک زیبایی توجه نمایید. از صحبتهایی که انجام گرفت، میتوان فهمید که ماده ای که برای یبلیچینگ در مطب استفاده می شود به مراتب خیلی قویتر از ماده بلیچینگ خانگی می باشد.

مهم ترین علل تغییر رنگ دندان ها

  • سیگار کشیدن
  • افزایش سن
  • استفاده از نوشیدنی های رنگی مثل چای ، قهوه، نوشابه، انواع آب میوه و …
  • استفاده از خوراکیهای پر ادویه و غذاهای رنگی
  • عدم رعایت بهداشت مناسب دهان و دندان

آیا درمان بلیچینگ دندان محدودیت سنی دارد؟

سفید کردن برای همه افراد و در هر سنی می تواند استفاده شود. البته بیشتر بالای هیجده سال، به دلیل این که کمتر از هیجده سال عاج دندان و مینای دندان به طور کامل بالغ نشده و با داشتن فضا های باز، حساسیت بیشتری دارد. فقط یک سری کنترانداسیون ها دارد یعنی مواردی که نمی توانند استفاده کنند. مثل کسانی که در دندان های جلویی خود پرکردگی همرنگ دندان دارند و یا دندان های فوق العاده حساس دارند. البته به شکلی نیست که مطلقاً نشود استفاده کرد.

هوم بلیچینگ چیست؟

سفید کردن دندان  با استفاده از مواد اکسید کننده مختلف را بلیچینگ دندان می گویند. در این در مانها فقط رنگ دندانها سفید می گردد. بعبارتی هیچ تغییری به جز تغییر در رنگ دندانها طی این درمان ایجاد نمی گردد. بنابراین اگر مشکلات دیگری همچون پوسیدگی دندان، ترک خوردگی دندان و یا روکش دندان دارید با استفاده از این درمان اصلاح نمی گردند.

در هوم بلیچینگ یک سری مواد شیمیایی اکسید کننده بر روی دندان ها قرار داده می شوند. این مواد با نفوذ به لایه های مینا و عاج دندان مواد  و لکه های رنگی را از بین برده و دندان ها را سفید می کنند. از جمله موادی که در این درمان مورد استفاده قرار می گیرندپراکسید هیدروژن یا همان آب اکسیژنه می باشد.